Prezent dla dziewczyny – czym się kierować

Pytanie o to, co kupić na prezent dla dziewczyny, stresuje już w momencie jego stawiania. Nie ma na nie przy tym wcale jednej tylko odpowiedzi. Prezenty są uzależnione od wielu czynników. Przesądza o nich wiek osoby, która ma zostać obdarowana, bliskość relacji, a także okazja. Jedno jest przy tym pewność – w każdej sytuacji można pozytywnie zaskoczyć, a do tego cel ten jest możliwy do osiągnięcia naprawdę niedużym kosztem.

prezent dla niej w pudełku

Pomysł na oryginalny prezent dla dziewczyny a wiek

Do niedawna uważano, że powyżej pewnego wieku nie wypadało już dawać prezentów, które miały przede wszystkim bawić.

Owszem, granica wiekowa nie zawsze była określana w ten sam sposób, zgadzano się jednak z tym, że babcia powinna otrzymywać upominki wywarzone, podczas gdy siostrze można podarować kufel do piwa z jej własnym zdjęciem pochodzącym z jednej z tych imprez, o których do dziś stara się zapomnieć. Dziś nie ma już mowy o sztywnych granicach wiekowych, nieco starsze wiekiem panie nie muszą więc obawiać się, że w pewnym momencie nie będą już miały szans na zabawny prezent.

Dobierając upominki dobrze jednak pamiętać o wieku obdarowanej choćby po to, aby nie popełnić gafy towarzyskiej.

Prezent dla dziewczyny a poziom relacji

O ile dopuszcza się wręczanie naprawdę zabawnych prezentów osobom w każdym wieku, o tyle zasada adekwatności prezentu do bliskości relacji, zdaje się mieć tak samo duże znaczenie pomimo upływu lat. Najogólniej rzecz ujmując, wręczając upominek koleżance z pracy nie można pozwalać sobie na to samo, co jest dopuszczalne podczas przygotowywania upominku dla żony.

Na szczęście, bez względu na to, jak bliskie są nasze relacje, pewne prezenty sprawdzają się znakomicie. Spersonalizowany kubek z pewnością przypadnie do gustu i cioci i znajomej z klasy, a worek na alkohol ze śmiesznym nadrukiem ucieszy zarówno nastoletnią kuzynkę, jak i narzeczoną.

Prezent dla kobiety – co kupić, aby pasowało do okazji

Jeśli chcemy wręczyć upominek ważnej dla nas kobiecie bez wyraźnej przyczyny, może być on propozycją niezobowiązującą. Jeśli jednak pretekstem jest rocznica ślubu, warto zastanowić się nad czymś bardziej wyszukanym. Nawet, jeśli dla nas ważna jest przede wszystkim pamięć, kobiety przywiązują dużą wagę również do symboliki prezentu i dobrze jest mieć tego świadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *