Informacje prasowe

Rynek hotelowy wstrzymał oddech

Mimo, iż sytuację branży nieco poprawiły wakacje, w sektorze hotelowym nadal widoczna jest duża niepewność. Branża, która jest jednym z segmentów najbardziej dotkniętych skutkami lockdownów, obawia się ponownego zamknięcia. Przypomnijmy, że w 2020 roku w Polsce wprowadzone zostały najsurowsze ograniczenia dotyczące działalności obiektów hotelowych z wszystkich krajów w Europie.

9,5 mln zł z UE na cyfryzację w 47 mazowieckich szkołach oraz termomodernizację w gminach Tłuszcz, Goszczyn oraz Strzegowo

Dzięki funduszom europejskim, budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu i w Chrzęsnem przejdą wkrótce termomodernizację. Ocieplony zostanie także Ośrodek Zdrowia w Goszczynie, który czeka na remont. Przyznane środki umożliwią też realizację kolejnego etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegowo.

Beztroskie wakacje. A czy zabezpieczyłeś dom przed włamaniem?

W jednej z willowych dzielnic Poznania na domach wiszą tabliczki „Dom obserwowany przez sąsiadów”. Słuszne podejście, zwłaszcza w czasie urlopów. Żadne alarmy i zabezpieczenia nie zastąpią czujnego sąsiada. Ale mogą go wspomagać.

Tablica rejestracyjna będzie przypisana do Twojego auta. Eksperci z Yanosika wyjaśniają, co nas czeka

Koniec roku 2021 i początek 2022 przyniesie wiele zmian dla kierowców. Szykują się nie tylko nowe regulacje w zakresie wysokości mandatów za przekroczenie prędkości czy składki OC zależne od zarobków właściciela pojazdu. Zmiany mają dotyczyć również tablic rejestracyjnych, które zostaną przypisane do samochodu na stałe. Na jakich warunkach będzie działać ta zmiana?

Tunel zamiast ruchliwego przejazdu kolejowego w Sulejówku – coraz bliżej

Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji. Jego ogłoszenie było zwieńczeniem prac związanych z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz spełnieniem wszystkich wymogów formalnych. Projekt zakłada zastąpienie jednego z najbardziej uczęszczanych przejazdów kolejowych w Polsce tunelem. Tunel w Sulejówku ma być oddany do użytku w 2023 r.

Doceń zieleń w swoim mieście

„Zielono mi i spokojnie…”. O tym, jak bardzo drzewa i zieleń w mieście są potrzebne nie trzeba nikogo przekonywać. Zieleń jest nieodłącznym elementem krajobrazu każdego miasta, jednym z wielu tworzących jego spójną strukturę i tkankę. Zieleń w mieście pełni rozmaite funkcje – od ekologicznej przez dydaktyczną i społeczną na psychologicznej i estetycznej kończąc. Znaczenie ma każde pojedyncze drzewo! Jak zatem docenić zieleń w swoim mieście? Jakie rośliny sadzić, by przynosiły nie tylko ochłodę w upalne dni, lecz także wpływały korzystnie na wizerunek miasta przez cały rok?

Pracownicy chętniej podnoszą swoje kompetencje, gdy mają większy wybór

Pracodawcy najchętniej oferują szkolenia w zakresie umiejętności praktycznych – pokazują wyniki badania Randstad. Analizy pokazują też, że największych wachlarz możliwości podnoszenia kwalifikacji oferują pracodawcy z sektora ubezpieczeń i usług finansowych i to w tej branży najczęściej pracownicy korzystają z dostępnych im opcji. Pandemia Covid-19 pokazała, że choć zachwianie poziomu zapotrzebowania na pracowników w części sektorów powinno skłaniać do rozwoju zawodowego i przebranżowienia, to zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji raczej w tym okresie słabło.

Instalacja fotowoltaiczna okiem architekta

Wielu klientów w Polsce już na wstępnym etapie projektu domu stara się wpisać rozwiązania proekologiczne w architekturę w taki sposób, by tworzyły z budynkiem spójną estetykę i narrację. Jednym z przykładów jest odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, która wpisuje się zarówno w bryłę budynku, jak i otaczający go krajobraz. Decyzję o wyborze źródła energii ze słońca można jednak podjąć na każdym etapie inwestycji, ważne jednak, by panele fotowoltaiczne zostały zamontowane prawidłowo i z zachowaniem zasad BHP.

Ranking atrakcji turystycznych Nocowanie.pl! TOP 10 najpopularniejszych miejsc w Polsce

Pełny wypoczynek oznacza nie tylko znalezienie wymarzonego noclegu, ale także ciekawie spędzony czas. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, które podczas pobytu stanowią fantastyczną rozrywkę. Które są najpopularniejsze? Portal Nocowanie.pl przygotował ranking dziesięciu takich miejsc!