Informacje prasowe

Tunel zamiast ruchliwego przejazdu kolejowego w Sulejówku – coraz bliżej

Trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji. Jego ogłoszenie było zwieńczeniem prac związanych z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz spełnieniem wszystkich wymogów formalnych. Projekt zakłada zastąpienie jednego z najbardziej uczęszczanych przejazdów kolejowych w Polsce tunelem. Tunel w Sulejówku ma być oddany do użytku w 2023 r.

Doceń zieleń w swoim mieście

„Zielono mi i spokojnie…”. O tym, jak bardzo drzewa i zieleń w mieście są potrzebne nie trzeba nikogo przekonywać. Zieleń jest nieodłącznym elementem krajobrazu każdego miasta, jednym z wielu tworzących jego spójną strukturę i tkankę. Zieleń w mieście pełni rozmaite funkcje – od ekologicznej przez dydaktyczną i społeczną na psychologicznej i estetycznej kończąc. Znaczenie ma każde pojedyncze drzewo! Jak zatem docenić zieleń w swoim mieście? Jakie rośliny sadzić, by przynosiły nie tylko ochłodę w upalne dni, lecz także wpływały korzystnie na wizerunek miasta przez cały rok?

Pracownicy chętniej podnoszą swoje kompetencje, gdy mają większy wybór

Pracodawcy najchętniej oferują szkolenia w zakresie umiejętności praktycznych – pokazują wyniki badania Randstad. Analizy pokazują też, że największych wachlarz możliwości podnoszenia kwalifikacji oferują pracodawcy z sektora ubezpieczeń i usług finansowych i to w tej branży najczęściej pracownicy korzystają z dostępnych im opcji. Pandemia Covid-19 pokazała, że choć zachwianie poziomu zapotrzebowania na pracowników w części sektorów powinno skłaniać do rozwoju zawodowego i przebranżowienia, to zainteresowanie podnoszeniem kwalifikacji raczej w tym okresie słabło.

Instalacja fotowoltaiczna okiem architekta

Wielu klientów w Polsce już na wstępnym etapie projektu domu stara się wpisać rozwiązania proekologiczne w architekturę w taki sposób, by tworzyły z budynkiem spójną estetykę i narrację. Jednym z przykładów jest odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, która wpisuje się zarówno w bryłę budynku, jak i otaczający go krajobraz. Decyzję o wyborze źródła energii ze słońca można jednak podjąć na każdym etapie inwestycji, ważne jednak, by panele fotowoltaiczne zostały zamontowane prawidłowo i z zachowaniem zasad BHP.

Ranking atrakcji turystycznych Nocowanie.pl! TOP 10 najpopularniejszych miejsc w Polsce

Pełny wypoczynek oznacza nie tylko znalezienie wymarzonego noclegu, ale także ciekawie spędzony czas. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, które podczas pobytu stanowią fantastyczną rozrywkę. Które są najpopularniejsze? Portal Nocowanie.pl przygotował ranking dziesięciu takich miejsc!

Nie omijaj rogatek slalomem – słuchaj głosu rozsądku

Kolejarze apelują – o bezpieczeństwo na przejazdach. Znoszone są obostrzenia i będzie więcej podróży także przez kolejowo-drogowe skrzyżowania. Jednym z najczęstszych błędów kierowców jest omijanie slalomem zamkniętych zapór. Takie postępowanie prowadzi do tragedii, opóźnień pociągów, problemów w komunikacji.

5 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, wybierając okna tarasowe

W pandemii zaczęliśmy marzyć o przestronnych mieszkaniach z własnym kawałkiem zieleni, na którą można spoglądać o każdej porze roku. Te marzenia przełożyły się na sytuację na rynku nieruchomości. Każdy balkon i taras stał się luksusem, a ceny działek i domów wzrosły. Sezon budowlany w pełni. Czas zatem przełożyć marzenia na rzeczywistość. Aby cieszyć oko pięknymi widokami, trzeba już na etapie snucia planów pomyśleć o oknach. Jakie są okna naszych marzeń?

WISTA Poland policzy kobiety pracujące w gospodarce i logistyce morskiej!

(Gdynia, 17.05.2021) – WISTA Poland (Women’s International Shipping and Trading Association), organizacja zrzeszająca kobiety pracujące w szeroko rozumianej gospodarce morskiej, logistyce i handlu, podsumowała działalność w roku 2020 i przyjęła plany na rok 2021. Pośród nich jest jeden szczególny projekt – przeprowadzenie w Polsce ankiety „Women in Maritime - IMO & WISTA International Survey 2021” w celu zbadania jaką część rynku pracy w gospodarce morskiej zajmują kobiety. To międzynarodowa inicjatywa International Maritime Organization (IMO) i WISTA International.

Niezależność w biznesie – jak dobrze prowadzić firmę?

Prowadzenie własnej firmy to świetna okazja do samorealizacji i samodzielnego stanowienie o sobie i swojej pracy. Niestety, jak pokazują statystyki aż 80% firm jest zamykanych w ciągu 2. pierwszych lat działalność. Jak tego uniknąć? Przedstawiamy najważniejsze informacje biznesowe, które pozwolą dobrze prowadzić firmę.